Discgolfi trenn

Discgolfi trenn on oluline osa mängija arengus. Treening aitab parandada mängu oskusi ja suurendada mängija enesekindlust. Kuidas saada paremaks discgolfi mängijaks? Siin on mõned näpunäited discgolfi treeninguks.

Discgolfi trenn võiks jaguneda kolmeks osaks

Kui soovid oma oskusi täiendada ja paremaks discgolfariks saada, pead keskenduma nii discgolfi treeningutele kui ka mängimisele. Regulaarne mängimine aitab mängijatel parandada oma viskeid ja otsustusvõimet. Discgolfi treeningutel on mitu valdkonda, millele peaks keskenduma. Nende hulka kuuluvad füüsiline, vaimne ja tehnikatreening.

Füüsiline treening

Discgolf nõuab palju füüsilist vastupidavust. Selleks, et osata visata ketast täpsuse ja jõuga, peavad olema tugevad süvalihased ja hea tasakaal.

Oma füüsilise võimekuse parandamiseks peaks keskenduma harjutustele, mis on suunatud just süvalihastele, nagu näiteks plank või istesse tõusmine. Mängijad peaksid treenima oma jõudu, vastupidavust ja painduvust. Samuti peaks oma tasakaalu parandama, tehes selliseid harjutusi nagu kükid ja väljaasted. Viske jõud ei tule ainult käest või ülakehast, kasutuses on ka suures osas kere- ja jalalihased.

Vaimne treening

Professionaalne discgolf nõuab palju vaimset keskendumist ja tööd. Osav mängija suudab mängule keskenduda ja ei lase erinevatel teguritel segada. Oma vaimsete võimete parandamiseks võiks harjutada viske visualiseerimist ja tähelepanelikkuse säilitamist. See võib aidata mängu ajal rahulikuks ja keskendunuks jäämisega.

Võistlemise ajal tuleb vaimne treenitus eriti välja. Väga raske on hoida emotsioone vaos, kui oled just alustamas olulist võistlust ja teed esimesel rajal mitu eksimust, saavutades juba esimese korvi tulemuseks mitu viset üle par’i. Vahel võib häirida ka mõni pisiasi, näiteks sõbra kommentaar või mõni ebaõnnetu ootamatu tegur, näiteks tuulepuhang keset viset. Mõtteviis on väga oluline ning vaimne tugevus tuleb ajaga.

Tehnika õppimine

Discgolf on seotud tehnikaga. Sa pead tundma käesolevat discgolfi ketast hästi, oskama seda täpsuse ja jõuga visata ning mõistma, kuidas tuul ja maastik võivad viskeid mõjutada.

Filmi enda viset ja analüüsi hiljem

Tehnika parandamiseks peaks viskeid regulaarselt harjutama. Lisaks on võimalik vaadata videoid professionaalsetest discgolfimängijatest, et näha, kuidas nad viskavad ja õppida nii erinevaid tehnikaid. Mitmed Youtube kanalid õpetavad samuti tehnikaid, nagu näiteks Overthrow Disc Golf. Hea mõte on filmida enda viset ning seejärel neid võrrelda.

Järgmine samm on harjutada ketta viskamist erinevat tüüpi visetega ja erinevatel distantsidel. Discgolfis on erinevaid viskeid, nagu tagantkäsi, eestkäsi ja roller visked. Kõik need visked nõuavad erinevat tehnikat ja oskusi. Seega on oluline õppida igat viset eraldi ning harjutada igat viset eraldi. Harjutamisel tasub keskenduda visete täpsusele või kaugusele.

Lisaks visete harjutamisele on oluline harjutada ka erinevaid mänguolukordi. Näiteks harjutage erinevaid maastikke ja raskusastmeid. Proovige mängida vihmaga, tuulega, soojas ja külmas. See aitab mängijatel mängu ajal paremini kohanduda ja erinevates olukordades paremaid tulemusi saavutada.

Discgolfi trenn aitab edasi liikuda

Discgolfi treeningud on hädavajalikud, kui on soov saada paremaks mängijaks. Keskendudes füüsilisele, vaimsele ja tehnikatreeningule, on võimalik parandada oma üldist mängu ja saada osavamaks. Ära unusta regulaarselt harjutada, keskenduda mängule ning olla alati valmis õppima ja arenema. Pühendumise ja raske tööga võib ka Sinust saada professionaalne discgolfi mängija.